Cryptid
A családban az én hobbim a társasjátékozás, de az utóbbi időben egyre többször hallom azt Zsolttól, hogy Ő 👀 milyen társasjátékokat szeretne... 😐 Azt sem tudom, hol a kívánságlistám vége, mert ahogy bekerül a háztartásba egy játék, és végre lehúzhatom a papírkámról, és nyugodtan hátradőlnék, szembe jön velem száz másik, amik közül hosszas, mindenre is kiterjedő leválogatás után öt biztosan felkerül arra a listára. S ilyen, zsúfolásig tömött dokumentumban találjak még helyet? 😬 De oké, végülis az is egy társasjáték, csak ő teljesen más szempontok szerint választ, mint én.
Karácsony előtt nézelődtünk az egyik bevásárlóközpont társas-részlegén, mert nagyon jó, valós akciókat találtunk. Onnan jött haza velünk a Ki20tuk, a Robbanó cicák partipakk, a 20 másodperc totál káosz, és férjem kérésére a Cryptid. 💙 Az egyik kedvenc játékom Az X bolygó nyomában, és a Cryptid is valami hasonló, csak sokkal egyszerűbb. A táblaképe nagyon szép, és a játékszabálya is pofonegyszerű. Véletlenszerűen választunk egy kártyát, mely szerint összeállítjuk a térképet, és felhelyezzük rá a kőszlopokat, és viskókat. Majd megfordítjuk ezt a kártyát, és ott megnézhetjük, hogy játékosszámtól függően milyen színű vadásznaplókat, és az ahhoz tartozó játékosszíneket kell egymás között kiosztani. A kockajelölők nemet jelölnek, a korongok igent. Amikor ez megvan, mindenki megnézi a saját vadásznaplójához tartozó számot, és elolvassa azt az egy sort a naplóban - majd ezt az információt megtartja magának. Innen indulunk. Ezen csekély információ birtokában az első két fordulóban mindenki letesz egy-egy nemleges jelzőt (kocka) a térképen oda, ahol az ő információja szerint fix, hogy nincs a lény, amit keresünk.
Ezután már csak két dolgot tehetünk, ha ránk kerül a sor:
- Kérdezés: Ekkor a bábut ráhelyezzük egy mezőre, és megkérdezünk egy másik játékost, hogy szerinte a lény lehet-e ott? S ő a saját információja birtokában le fog helyezni egy kockát, vagy korongot arra a mezőre. Amennyiben kockát helyez le, úgy a kérdezőnek is le kell tennie egy kockáját olyan helyre, ahol szerinte nem lehet a lény.
- Kutatás: A bábut lehelyezzük egy mezőre egy koronggal együtt, ezzel jelezve, hogy szerintünk ott lehet a lény. S ezután sorban megkérdezünk mindenkit, hogy ők mit gondolnak erről. Addig folytatódik ez így, amíg valaki kockát rak le, ekkor ugyanis leáll a kutatásunk, és nekünk is le kell helyeznünk egy kockát oda, ahol nem lehet a lény.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése