Kövess Facebookon is! 😊
Rune Stones - Rúnakövek
Mióta havi rendszerességgel összejárunk a társasklubba mi, játszani imádó felnőttek, azóta sejthetik a többiek, hogy engem nagyon elkapott ez a társasjáték-gépszíj. 😀 Nagyon szeretjük ezeket az alkalmakat, mert teljesen kikapcsol, és feltölt a jó társaság, a sok nevetés, és a közösen eltöltött idő. 💚 A legutóbbi társasesten Hajni lepett meg azzal, hogy nyugodtan vigyük haza a Rune Stones-t, és próbáljuk ki, mert megéri! Mivel még sosem játszottunk ezzel a játékkal, ezért nagyon örültem ennek a lehetőségnek, ezúton is köszönet érte! 💜 Mint megannyi társasjáték, így a Rune Stones is régóta érdekelt már, szerettem volna kipróbálni, de ugye a dömping megkívánja, ööö, akarom mondani rákényszeríti a gyanútlan játékosokat, hogy szelektáljanak. Persze erre jók a játékklubbok, hiszen ott sok társast megismerhetünk, kipróbálhatunk. Ha van a közeledben, mindenképpen érdemes lehet bekukkantani oda. 😉
Nem is vártunk sokat a Rune Stones asztalra pakolásával, hiszen a doboz hívogató, a játékszabály röpke nyolc oldal, és a játék táblája is nagyon szép. Igazi Queen Games minőség. Nekünk jelenleg tőlük a Merlin van még meg, de nem kalandozok el most arrafelé. Szóval nekiültünk a Rune Stones-nak, és rájöttünk, hogy nagyon könnyen tanulható, és gyorsan játszható játék. Az előkészületek után mindenki megkapja a saját kezdőpakliját, majd az éppen soron lévő játékos három akció közül választhat:
- Lények megidézése
- Képességek használata
- Ereklyekovácsolás
A lények megidézése fázisban tudunk újabb kártyákhoz jutni úgy, hogy a kezünkből kijátszunk akárhány kártyát. Csak az a lényeg, hogy egyszínű legyen a mágiapontja. Attól függ, mennyi mágiapont kell az adott lénykártya megszerzéséhez, hogy melyik kártyahelyen található. Ha elvettük a lénykártyát, utána feltöltjük a kínálatot. A kijátszott kártyáinkat a megszerzett kártyával együtt a dobópaklinkra tesszük.
A képességünket úgy tudjuk felhasználni, hogy a kezünkből kiválasztunk két kártyát, amit leteszünk az asztalra, hogy mások is jól lássák. Ezután elvesszük a képességet, amit a kártya ad. Ez lehet drágakő, kártya, dobókockával való dobás, csereajánlat, vagy hatalompont is. Ezután megnézzük, hogy az imént letett két kártya közül melyik száma nagyobb, és azt félretesszük (attól függ, hová, hogy lénykártya, vagy druidakártya). A kisebb számmal rendelkező kártyát a dobópaklinkra tesszük.
Az ereklyekovácsolás akcióval akár két ereklyét is megszerezhetünk, ha van elég drágakövünk, hogy kifizessük. Majd ezeket az ereklyéket a saját játékostáblánk alsó, vagy felső hatalomsorába helyezzük, saját színére. Amikor egy sorban legalább kettő ereklye található, akkor becserélhetjük az ereklyéket hatalompontokra. Ilyenkor az ereklyék lekerülnek a táblánkról, és megkapjuk az értük járó pontokat. Ezután választhatunk egy rúnakövet is. A rúnakövek különböző speciális képességekkel rendelkeznek, melyeket onnantól használhatunk, amikor sikerül megszerezni őket. A játék azután a forduló után ér véget, amikor valaki eléri, vagy meghaladja a 65 pontot.
Alapjaiban véve tetszett a játék, kicsit hasonlított az Eldorádó legendájára, ott is kárytákat szerzünk, és játszunk ki a kezünkből, s ezzel jutunk előrébb. A Rune Stones igazi családi vonal, könnyen tanulható, viszonylag gyorsan lejátszható, nem annyira konfrontatív, de mégis kell benne tervezni, mert néha rosszul tud esni, amikor valaki elhalássza előlünk a régen kinézett ereklyét. 😉 A szerzőtől van már amúgy polcon játunkunk, mivel a Karuba című társas is Rüdiger Dorn munkája.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése